Farmakoterapie

ACP metoda

ACP metoda - aplikace obohacené plazmy. Využívá revitalizačního a protizánětlivého vlivu růstových a protizánětlivých faktorů obsažených v krevních destičkách.

Je nová, bezpečná a velmi účinná biochirurgická metoda. K léčbě pohybového aparátu využívá hojivých účinků látek z vlastního těla pacienta - upravenou krevní plasmu, která je obohacena aktivovanými krevními destičkami - trombocyty, obsahující růstové a protizánětlivé faktory. Byla vyvinuta za účelem cílené léčby poškozené chrupavky u artrózy malých a velkých kloubů a sportovních úrazů. Lze ji použít po terapeutických a rekonstrukčních artroskopických operacích kloubů, kde významně urychluje procesy hojení a regenerace poškozených tkáňových struktur.

Aplikovaná vlastní plazma se připravuje centrifugací žilní krve, a ihned zpět je aplikována. Růstové faktory působí biostimulačně, protizánětlivě, zlepšují prokrvení tkáně, stimulují produkci kolagenu a kyseliny hyaluronové. Využívají se terapeuticky u kloubních degenerací, bolestivých svalových úponů.