Rehabilitační pomůcky

Podiatrická konzultační činnost

Podiatrická konzultace, ortopedické vložky – komplexní funkční léčba chorobných stavů nohou s cílem odstranění příčiny, s doporučením vhodných ortopedických vložek do všech typů obuvi, včetně sportovní, od dodavatele, jehož produkt byl vyvinut na základě desítek US patentů a 45 leté zkušenosti podiatrické protetické laboratoře ze státu Washington v USA. Možnost okamžitého zhotovení a dodání školeným fyzioterapeutem na našem pracovišti.

Podiatrická konzultace = funkční posouzení nohou v souvislostech vlivů na celý tělesný pohybový aparát. Vyšetření stereotypu chůze - posouzení souhybů trupu, pánve, nášlapu a odvalu plosky. Statické i dynamické testy ve stoji - osy kotníku, subtalárních skloubení, kvalita příčné a podélné klenby. V testech dále posouzení centrace nosných kloubů směrem proximálně - kolen, kyčlí, pánve a jejich vzájemné osy. Vztah posturálních trupových svalů z hlediska kvality jejich zapojení v testech. Na závěr stanovení příčin subjektivních příznaků pacienta. Je-li problém primárně na samotné noze, nebo více hraje roli vliv instabilita jiných segmentů těla. V rámci toho pak určení druhu funkční svalové dysbalance pacienta, na které je potřeba pracovat. Instruování vhodných kompenzačních postupů cvičení na doma - tzv. aktivní korekce. Plus také doporučení korekčních ortopedických vložek značky Superfeet k podpoření správné centrace dle absolvovaného vyšetření.

 

kostry

vlozky-superfeet

TRIM - TO - FIT VLOŽKY

Nejrozšířenější program. Jednotlivé typy vložek se liší tvarem stabilizační misky, který je konstruován podle toho pro jaký druh obuvi je vložka určena a podle požadavků biomechanické podpory nohy. Vložky se dále odlišují také tloušťkou pěnové vrchní vrstvy, což je předurčuje pro použití do obuvi s požadavkem na větší nebo menší objem. Aplikace Trim - to - fit vložek je snadná a rychlá. Správně vybraná vložka se upraví v přední části podle velikosti nohy a vloží do obuvi. Vložky Trim -To - Fit se používají pro obuv s odstranitelnou vložkou.

superfeet_orangesuperfeet_berry

ORANGE, BERRY Nejnovější vložky Trim - To - Fit Superfeet ORANGE do pánské a BERRY do dámské obuvi. Nové vložky Superfeet ORANGE a Berry jsou navrženy tak, aby zohlednily jedinečné rozdíly mezi mužskou a ženskou nohou a obuví. Bez rozdílu v tom, jestli Vaši zákazníci běhají, lyžují, jezdí na kole, chodí pěšky nebo stojí, oba modely jsou vytvořeny tak, aby poskytovaly mimořádný biomechanický komfort a současně tlumení nárazů. V přední části je umístěn tlumící polštářek. Je-li zapotřebí, tento polštářek se dá buď odstranit nebo v průběhu instalace vložky (úpravy ostřihováním) se dá přemístit na jiné místo. Je ideální pro použití u sportovní a pracovní obuvi a také pro jednotlivce, kteří po dlouhou dobu stojí. Ideální pro střední a vysokou klenbu nohy a obuv s větším objemem.

superfeet_green

GREEN poskytuje max. podporu, stabilitu, rovnováhu a tlumení nárazů. Snižuje nadměrnou pronaci. Ideální pro nohu se středně vysokou klenbou, ale umí se přizpůsobit i k noze s plochou klenbou.
Doporučená obuv: boty pro lyžování a snowboard, běžecká a krosová obuv, turistická a trekingová obuv, pracovní a vycházková obuv. Je-li při použití GREEN podpora klenby příliš vysoká tak se doporučuje vyzkoušet pro tuto obuv typ BLUE nebo BLACK.
K dispozici ve velikostech A - H (EU 32/34 - 51/53)

superfeet_blue

BLUE Nejuniverzálnější model, Blue padne i do obuvi o menším objemu a nebo do přiléhavé obuvi. Tvar klenby se přizpůsobuje většině typům nohou a přitom mírněji zahloubená miska poskytuje kontrolu nášlapu a komfort. Doporučuje se pro podélně plochou nohu. Nejvhodnější pro nohu s nízkou až středně vysokou klenbou a nevyžaduje se přitom max. podpora.
Doporučená obuv: sportovní obuv (ideální pro kopanou), která má dobře padnout a pro všechny typy příležitostné a vycházkové obuvi s menším objemem. K dispozici ve velikostech J - G (EU 29/31 - 51)

superfeet_black

BLACK poskytuje zejména komfort a podporu pro přiléhavou obuv sportovní, vycházkovou a příležitostní obuv, a je také určena pro lidi s plochou a přecitlivělou nohou, kteří mají potíže s nošením protetických pomůcek. Protože je tenká a lehká, padne do většiny typů obuvi. Padne na nohu s nízkou klenbou, ale přizpůsobí i k ostatním typům klenby. Patní miska je podepřena radiálně vedeným sloupky.
Doporučená obuv: ideální pro golf, horská kola a ostatní obuv typu vycházková, manažerská a jednoúčelová.
K dispozici ve velikostech B - G (EU 35/37 - 51/53)

superfeet_DMP_black

BLACK DMP dobře padne do úzké obuvi s minimální výškou podpatku 2,5 cm, poskytuje v ní komfort a zvyšuje stabilitu. Má speciálně vykonstruovaný úhel šikmé plochy misky, který je ideální pro hokej a krasobruslení. Vhodná pro nohu s nízkou až středně vysokou klenbou, avšak přizpůsobuje se všem typům klenby.
Doporučená obuv: ideální pro hokej a krasobruslení, kolečkové bruslení, velmi dobře bude pracovat v cyklistické obuvi, a také obuvi typu western a v lodičkové obuvi s podpatkem. K dispozici ve velikostech B - G (EU 35/37 - 51/53)

Pro srovnání

Záměrem a funkcí každé protetiky je napomáhat ke kontrole správné mechaniky nohy a správného postavení celé kostry. Problémy nastanou při používání měkkých, nepodpůrných vložek, které se ze začátku mohou zdát dobré, ale podobně, jako v případě pokusu o spaní na měkké matraci nebo chůzi po měkkém písku, uspokojení rychle ustoupí bez vhodné podpory držení vašeho těla na místě. Když vložky jsou správně vyrobené, pak vaše nohy nesou a vyvažují tíhu vašeho těla, přičemž tlumí nárazy v kloubech a svalech a fungují jako prevence proti budoucím bolestem. Tímto způsobem pevný, profilovaný tvar vložek Superfeet poskytuje podporu, vyvážení a komfort, které měkké stélky poskytnout nemohou.

Každá noha. Každá obuv. Každá aktivita.

Superfeet dodává různé druhy produktů konstruované tak, aby byly vhodné na všechny různé tvary nohou provšechny kategorie aktivity a sportu. Jestli provozujete turistiku, či lyžujete, bruslíte, běháte, jezdíte na kole, hrajete tenis nebo házenou, tak budouSuperfeet vložky potřebám těchto sportů vyhovovat. Každé nohy jsou tvarovány různě, ale všem mohou poskytnou výhodu podpory a komfortu Superfeet Premium Vložky.  Design a biomechanika

Všechny Superfeet vložky jsou založeny na principech podiatrické medicíny a biomechaniky. Firma Superfeet zaregistrovala od roku 1977 přes 40 patentů týkající se konstrukce a technologie materiálů. Z hlediska konstrukce a biomechaniky vložek jsou zásadní patentovaný tvar a design stabilizační misky. Zadní (patní část) misky (1) zapouzdří tukový polštář paty a ztlumí náraz na chodidlo v počáteční fázi kroku. Profilovaný tvar ve střední části (2) správně adaptuje obuv k noze. Stabilizační miska 3 délky (3) je pevným základem pod pěnovým materiálem celé vložky,který zajišťuje maximální stabilitu, ideální postavení a správnou podporu celé noze. Ve spojení s tvarem a designem misky paty, biomechanickými řídícími body v zadní a střední části misky napomáhá snížit nadměrnou pronaci nohy. Stabilizační miska je také klíčovou komponentou pro životnost pěnového materiálu vložky, chrání jej před roztržením a zabraňuje prošlapání. Vrchní vrstva vložky je z pěnového materiálu o vysoké hustotě, který poskytne po celé délce chodidla podporu a komfort. Povrch je potažen antibakteriálním textilním materiálem, který obsahuje částice stříbra, blokující vývoj plísnových onemocnění.

 

EASY - FIT 3/4 VLOŽKY

Tyto produkty používají stejný patentovaný biomechanický tvar a hloubku misky jako všechny ostatní Superfeet vložky, ale jsou konstruovány tak aby padly i do těsně přiléhavé příležitostné obuvi. Tyto lehké ? délky korekční vložky vystřeďují nohu, rovněž redukují nadměrnou pronaci a umožňují patě přirozené zapouzdření, čímž ji chrání před nárazy a snižuje únavu nohou, chrání před puchýři a boulemi z otlaků.

Používají se do obuvi, u které nelze odstranit vkládací vložku. (Vložka je např. sešitá s podšívkou a nebo si zákazník vnitřního vybavení spodku obuvi natolik cenní, že nesouhlasí s jejím odstraněním ale rozhodně potřebuje aplikaci Superfeet.) Easy - fit ? vložky jsou vítaný doplněk např. i pro zdravotnické prodejny. Jsou vhodné pro pohodlnou příležitostní obuv mokasínového typu nebo obuv šněrovací. K disposici je typ vhodný i pro vysoké podpatky, který poskytne ochranu před nemoci nohou z důvodu nošení obuvi na vysokém podpatku, jako je vbočený palec a bolesti kloubů. Podpůrná miska vložky poskytuje komfort a podporu noze jako celá vložka. Připravena je jejich inovace v tom, že povrch těchto vložek bude potažený kůží.

MENS_3_4
MEN´S 3/4

WOMENS_3_4
WOMEN´S 3/4 obuv s podp. do 2,5 cm

WOMENS_3_4_HIGH_HEEL
WOMEN´S 3/4 HIGH HEEL obuv s podp. nad 2,5 cm