Fyzikální terapie

Rázová vlna – radiální / fokusovaná

RADIÁLNÍ RÁZOVÁ VLNA:
Průběh paprsku energie je divergentní a slouží zejména k ošetření povrchových částí těla a s hloubkou tkáně se výkon postupně snižuje.
Účinkuje na principu interakce mezi vysoce intenzivními zvukovými vlnami a tělesnými tkáněmi. Výsledkem je dosažení velmi příznivých účinků pro revaskularizaci - obnovu prokrvení tkání, potlačení chronických zánětů, stimulace tvorby kolagenu, rozpuštění usazenin vápníku v kloubech a svalových úponech, jako tenisový loket, ostruha patní kosti, úponové bolesti v oblasti ramenního kloubu, kolene a kyčle. Urychluje obecně proces hojení, urychluje obnovu funkce a úlevu od bolesti.

FOKUSOVANÁ RÁZOVÁ VLNA:
Energie je zde koncentrována a paprsek konvergentně proniká hluboko do tkáně. Typem koncovek můžeme ovlivnit hloubku průniku až do 8 - 10 cm.
Výkon a účinnost se tedy průchodem paprsku tkáněmi neredukuje a zajišťuje tak maximální účinnost v požadované hloubce tkáně.

razova-vlna_2

Obecné účinky rázové vlny:

- metabolický
- zvýšení látkové výměny
- rozpouštění vápenatých usazenin v oblasti kloubů a šlach
- analgetický účinek
- redukce svalového napětí
- uvolnění fascií
- zvýšení prokrvení
- podpora množení buněk
- podpora novotvorby kostí
- protizánětlivý účinek

Terapie rázovou vlnou má zcela minimální vedlejší účinky. Je vysoce terapeuticky účinná. Neinvazivní terapeutická metoda, která výrazně zkracuje dobu léčby. Má široké terapeutické použití u onemocnění pohybového systému, jizev, urologických potíží, gynekologii, traumat, ošetření celulitidy apod.

Kontraindikace = nevhodnost rázové vlny:
Poruchy srážení krve, antikoagulační léčba, kojení a gravidita, akutní onkologické onemocnění, otevřené rány, křečové žíly.

Podrobnější informace o možnostech terapie konzultujte s rehabilitačním lékařem nebo s vysoce odborně erudovanými fyzioterapeuty na naší klinice.

razova_2

Nejúčinnější neinvazivní ošetření celulitidy pomocí rázových vln!

Pro objednání volejte na telefon: 577 019 902 nebo 733 301 113
(recepce v provozu od 7 do 15 hodin)

Rázová vlna není hrazena pojišťovnou.

Ceník